Memory for laptop Lenovo V14 G6 ARP (83UT)
16GB memory for Lenovo V14 G6 ARP (83UT). The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 G6 ARP (83UT) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83UT000HAT, 83UT000HBG, 83UT000HBM, 83UT000HEE, 83UT000HFR, 83UT000HGE, 83UT000HGM, 83UT000HIX, 83UT000HIX, 83UT000HIX, 83UT000HMD, 83UT000HMH, 83UT000HML, 83UT000HMZ, 83UT000HMZ, 83UT000HPB, 83UT000HPG, 83UT000HPG, 83UT000HRI, 83UT000HSC, 83UT000HSP, 83UT000HTX, 83UT000JAT, 83UT000JBG, 83UT000JBM, 83UT000JCX, 83UT000JEE, 83UT000JFR, 83UT000JGE, 83UT000JGM, 83UT000JIX, 83UT000JIX, 83UT000JIX, 83UT000JMB, 83UT000JMD, 83UT000JMH, 83UT000JMZ, 83UT000JMZ, 83UT000JPB, 83UT000JPG, 83UT000JPG, 83UT000JSC, 83UT000JSP, 83UT000JTX, 83UT000KAT, 83UT000KBG, 83UT000KFR, 83UT000KGE, 83UT000KGM, 83UT000KHV, 83UT000KIX, 83UT000KIX, 83UT000KIX, 83UT000KMB, 83UT000KMD, 83UT000KMH, 83UT000KML, 83UT000KMZ, 83UT000KMZ, 83UT000KPG, 83UT000KPG, 83UT000KRI, 83UT000KSP, 83UT000KTX, 83UT000KTX, 83UT001VCX, 83UT001VEE, 83UT001VGM, 83UT001VHV, 83UT001VSC, 83UT001WBM, 83UT001WCX, 83UT001WGM, 83UT001WHV, 83UT001WPB, 83UT001WRI, 83UT001WTX, 83UT001WTX, 83UT001XMB, 83UT001XML, etc.
|
Order info
| Item number | SP609062 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169825127 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 G6 ARP (83UT) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 G6 ARP (83UT)
Login