Memory for laptop Lenovo V14 G6 ARP (83UT)
8GB memory for Lenovo V14 G6 ARP (83UT). The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo V14 G6 ARP (83UT). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in V14 G6 ARP (83UT).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 G6 ARP (83UT) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83UT000HAT, 83UT000HBG, 83UT000HBM, 83UT000HEE, 83UT000HFR, 83UT000HGE, 83UT000HGM, 83UT000HIX, 83UT000HIX, 83UT000HIX, 83UT000HMD, 83UT000HMH, 83UT000HML, 83UT000HMZ, 83UT000HMZ, 83UT000HPB, 83UT000HPG, 83UT000HPG, 83UT000HRI, 83UT000HSC, 83UT000HSP, 83UT000HTX, 83UT000JAT, 83UT000JBG, 83UT000JBM, 83UT000JCX, 83UT000JEE, 83UT000JFR, 83UT000JGE, 83UT000JGM, 83UT000JIX, 83UT000JIX, 83UT000JIX, 83UT000JMB, 83UT000JMD, 83UT000JMH, 83UT000JMZ, 83UT000JMZ, 83UT000JPB, 83UT000JPG, 83UT000JPG, 83UT000JSC, 83UT000JSP, 83UT000JTX, 83UT000KAT, 83UT000KBG, 83UT000KFR, 83UT000KGE, 83UT000KGM, 83UT000KHV, 83UT000KIX, 83UT000KIX, 83UT000KIX, 83UT000KMB, 83UT000KMD, 83UT000KMH, 83UT000KML, 83UT000KMZ, 83UT000KMZ, 83UT000KPG, 83UT000KPG, 83UT000KRI, 83UT000KSP, 83UT000KTX, 83UT000KTX, 83UT001VCX, 83UT001VEE, 83UT001VGM, 83UT001VHV, 83UT001VSC, 83UT001WBM, 83UT001WCX, 83UT001WGM, 83UT001WHV, 83UT001WPB, 83UT001WRI, 83UT001WTX, 83UT001WTX, 83UT001XMB, 83UT001XML, etc.
|
Order info
| Item number | SP609061 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169825202 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 G6 ARP (83UT) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 G6 ARP (83UT)
Login