Printer memory suitable for HP Color LaserJet Enterprise MFP M776
1GB memory for HP Color LaserJet Enterprise MFP M776. An expansion of the memory of your HPColor LaserJet Enterprise MFP M776 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP Color LaserJet Enterprise |
| Device series | Color LaserJet Enterprise MFP M700 series |
| Device name | Color LaserJet Enterprise MFP M776 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
| Maximum memory | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP354104 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578167981 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Color LaserJet Enterprise MFP M776 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Color LaserJet Enterprise MFP M776
Login