Printer memory suitable for HP Color LaserJet Enterprise MFP M776
The memory increases the RAM memory of HP Color LaserJet Enterprise MFP M776 by 2GB. An expansion of the memory of your HPColor LaserJet Enterprise MFP M776 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,5 volt. This memory suits perfectly to your HP Color LaserJet Enterprise printer.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP Color LaserJet Enterprise |
| Device series | Color LaserJet Enterprise MFP M700 series |
| Device name | Color LaserJet Enterprise MFP M776 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
| Maximum memory | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP354103 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168216 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Color LaserJet Enterprise MFP M776 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Color LaserJet Enterprise MFP M776
Login