Memory for printer HP Color LaserJet Managed E65050
Extend the printer memory of your HP Color LaserJet Managed E65050 with this 1GB DDR3 memory upgrade. An expansion of the memory of your HPColor LaserJet Managed E65050 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP Color LaserJet Managed |
| Device series | Color LaserJet Managed E60000 series |
| Device name | Color LaserJet Managed E65050 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
Order info
| Item number | SP354118 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168018 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Color LaserJet Managed E65050 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Color LaserJet Managed E65050
Login