Memory for printer HP Color LaserJet Managed E65050
The memory increases the RAM memory of HP Color LaserJet Managed E65050 by 2GB. An expansion of the memory of your HPColor LaserJet Managed E65050 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP Color LaserJet Managed |
| Device series | Color LaserJet Managed E60000 series |
| Device name | Color LaserJet Managed E65050 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP354119 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168278 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Color LaserJet Managed E65050 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Color LaserJet Managed E65050
Login