Memory for printer HP LaserJet Managed MFP E52645
The RAM memory expands the memory capacity of HP LaserJet Managed MFP E52645 by 1GB. An expansion of the memory of your HPLaserJet Managed MFP E52645 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Managed |
| Device series | LaserJet Managed MFP E50000 series |
| Device name | LaserJet Managed MFP E52645 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
Order info
| Item number | SP354132 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168629 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Managed MFP E52645 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Managed MFP E52645
Login