Printer memory suitable for HP LaserJet Managed MFP E52645
The RAM memory expands the memory capacity of HP LaserJet Managed MFP E52645 by 2GB. An expansion of the memory of your HPLaserJet Managed MFP E52645 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,5 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Managed |
| Device series | LaserJet Managed MFP E50000 series |
| Device name | LaserJet Managed MFP E52645 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP354133 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578169145 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Managed MFP E52645 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Managed MFP E52645
Login