Memory for printer HP PageWide Managed Color E55650
1GB memory for HP PageWide Managed Color E55650. An expansion of the memory of your HPPageWide Managed Color E55650 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. This memory is 100% compatible to HP PageWide Managed Color E55650.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP PageWide Managed Color |
| Device series | PageWide Managed Color E50000 series |
| Device name | PageWide Managed Color E55650 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
Order info
| Item number | SP353925 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578166298 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP PageWide Managed Color E55650 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP PageWide Managed Color E55650
Login