Printer memory suitable for HP PageWide Managed Color MFP P77940
1GB memory for HP PageWide Managed Color MFP P77940. An expansion of the memory of your HPPageWide Managed Color MFP P77940 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP PageWide Managed Color |
| Device series | PageWide Managed Color MFP P70000 series |
| Device name | PageWide Managed Color MFP P77940 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
Order info
| Item number | SP353914 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578166250 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP PageWide Managed Color MFP P77940 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP PageWide Managed Color MFP P77940
Login