printer memory HPPageWide Managed Color MFP P77940
2GB memory for HP PageWide Managed Color MFP P77940. An expansion of the memory of your HPPageWide Managed Color MFP P77940 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP PageWide Managed Color |
| Device series | PageWide Managed Color MFP P70000 series |
| Device name | PageWide Managed Color MFP P77940 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP353915 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578167882 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP PageWide Managed Color MFP P77940 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP PageWide Managed Color MFP P77940
Login