Memory for printer Kyocera TASKalfa 352ci
The RAM memory expands the memory capacity of Kyocera TASKalfa 352ci by 1GB. An expansion of the memory of your KyoceraTASKalfa 352ci accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Kyocera |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Kyocera TASKalfa |
| Device series | TASKalfa 300 series |
| Device name | TASKalfa 352ci |
| Manufacturer Reference No. | MD3-1024, 870LM00099 |
| Memory ex works | 1,5GB |
| Maximum memory | 3GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP530502 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488947100 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Kyocera TASKalfa 352ci |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Kyocera TASKalfa 352ci
Login