Memory for storage/NAS ASRock Storage-barebone 1U2LW-X470
Expand the memory of your ASRock Storage-barebone 1U2LW-X470 by 32GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to ASRock Storage-barebone 1U2LW-X470.Dieses System supports grandsätzlich UDIMM ECC Computer memory and UDIMM Computer memory ohne ECC Unterstützung. Beide Technologien können nicht gemischt eingesetzt werden.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | ASRock |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | ASRock Storage-barebone |
| Device series | Storage-barebone 1U2LW series |
| Device name | Storage-Barebone 1U2LW-X470 |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
Order info
| Item number | SP370424 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578335083 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with ASRock Storage-Barebone 1U2LW-X470 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about ASRock Storage-barebone 1U2LW-X470
Login