Memory for storage/NAS ASRock Storage-barebone 1U2LW-X470
The RAM memory expands the memory capacity of ASRock Storage-barebone 1U2LW-X470 by 8GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Dieses System supports grandsätzlich UDIMM ECC Computer memory and UDIMM Computer memory ohne ECC Unterstützung. Beide Technologien können nicht gemischt eingesetzt werden.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | ASRock |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | ASRock Storage-barebone |
| Device series | Storage-barebone 1U2LW series |
| Device name | Storage-Barebone 1U2LW-X470 |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
Order info
| Item number | SP370425 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578335106 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with ASRock Storage-Barebone 1U2LW-X470 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about ASRock Storage-barebone 1U2LW-X470
Login