Memory for desktop Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2)
32GB memory for Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 520 series |
| Device name | Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70S69154 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0D2000FIX, F0D2000GIX, F0D2000HIX, F0D2000JIX, F0D20013CK, F0D20014CK, F0D20018SC, F0D20019SC, F0D2001ASC, F0D2001BSC, F0D2001CSC, F0D2001DSC, F0D2001ESC, F0D2001FGE, F0D2001MSP, F0D2001NSP, F0D2001PSP, F0D2001QSP, F0D2001RSP, F0D2001SSP, F0D2001TSP, F0D2001UMZ, F0D2001VMZ, F0D2002KTX, F0D2002LTX, F0D2002MTX, F0D2002NTX, F0D2002PTX, F0D2002QTX, F0D2002RTX, F0D2002SRI, F0D2002TRI, F0D2002URI, F0D20032IX, F0D20033IX, F0D20034GE, F0D20035MB, F0D20036SC, F0D2003FNY, F0D2003GRI, F0D2003HGE, F0D20040SC, F0D2004CUK, F0D2004ESC, F0D2004FSC, F0D2004GSC, F0D2004XIX, F0D2004YIX, F0D20050IX, F0D20051IX, F0D200BKUK, F0D200BLUK, F0D200BMUK, F0D200BNUK, F0D200BPUK, F0D200BQUK, F0D200BRUK, F0D200BSRI, F0D200BTBG, F0D200BUBG, F0D200BVBG, F0D200BWRI, F0D200C0IX, F0D200C1IX, F0D200C2IX, F0D200C3IX, F0D200C4IX, F0D200C5IX, F0D200C6UK, F0D200C7UK, F0D200CAPB, F0D200CNNY, F0D200CPMB, F0D200CQSP, F0D200CRRI, F0D200CSRI, F0D200CUPB, F0D200CVPB, F0D200CWPB, F0D200CXGE, F0D200D3FR, F0D200D6TX, F0D200DCCK, F0D200DDCK, F0D200DFIX, F0D200DGMZ, F0D200DHFR, F0D200DJRI, F0D200DXHV, F0D200DYSC, F0D200E0PB, F0D200E1PB, F0D200E3PB, F0D200E8GE, F0D200E9PB, F0D200EDFR, F0D200EFES, F0D200EGSP, F0D200EHES, F0D200EJGE, etc.
|
Order info
| Item number | SP341548 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578043933 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2)
Login