Memory for desktop Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2) by 4GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 520 series |
| Device name | Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2) |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0D2000FIX, F0D2000GIX, F0D2000HIX, F0D2000JIX, F0D20013CK, F0D20014CK, F0D20018SC, F0D20019SC, F0D2001ASC, F0D2001BSC, F0D2001CSC, F0D2001DSC, F0D2001ESC, F0D2001FGE, F0D2001MSP, F0D2001NSP, F0D2001PSP, F0D2001QSP, F0D2001RSP, F0D2001SSP, F0D2001TSP, F0D2001UMZ, F0D2001VMZ, F0D2002KTX, F0D2002LTX, F0D2002MTX, F0D2002NTX, F0D2002PTX, F0D2002QTX, F0D2002RTX, F0D2002SRI, F0D2002TRI, F0D2002URI, F0D20032IX, F0D20033IX, F0D20034GE, F0D20035MB, F0D20036SC, F0D2003FNY, F0D2003GRI, F0D2003HGE, F0D20040SC, F0D2004CUK, F0D2004ESC, F0D2004FSC, F0D2004GSC, F0D2004XIX, F0D2004YIX, F0D20050IX, F0D20051IX, F0D200BKUK, F0D200BLUK, F0D200BMUK, F0D200BNUK, F0D200BPUK, F0D200BQUK, F0D200BRUK, F0D200BSRI, F0D200BTBG, F0D200BUBG, F0D200BVBG, F0D200BWRI, F0D200C0IX, F0D200C1IX, F0D200C2IX, F0D200C3IX, F0D200C4IX, F0D200C5IX, F0D200C6UK, F0D200C7UK, F0D200CAPB, F0D200CNNY, F0D200CPMB, F0D200CQSP, F0D200CRRI, F0D200CSRI, F0D200CUPB, F0D200CVPB, F0D200CWPB, F0D200CXGE, F0D200D3FR, F0D200D6TX, F0D200DCCK, F0D200DDCK, F0D200DFIX, F0D200DGMZ, F0D200DHFR, F0D200DJRI, F0D200DXHV, F0D200DYSC, F0D200E0PB, F0D200E1PB, F0D200E3PB, F0D200E8GE, F0D200E9PB, F0D200EDFR, F0D200EFES, F0D200EGSP, F0D200EHES, F0D200EJGE, etc.
|
Order info
| Item number | SP341549 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578043780 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 520-24IKU (F0D2)
Login