Memory for laptop Lenovo ThinkPad T15 G1 (20S6)
Expand the memory of your Lenovo ThinkPad T15 G1 (20S6) by 32GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T15 series |
| Device name | ThinkPad T15 G1 (20S6) |
| Memory ex works | 8GB non removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | for: 20S6003PGE, 20S60023GE, 20S6003NGE, 20S6002EGE |
Order info
| Item number | SP371799 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578348458 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T15 G1 (20S6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T15 G1 (20S6)
Login