Memory for laptop Lenovo ThinkPad T15 G1 (20S6)
Expand the memory of your Lenovo ThinkPad T15 G1 (20S6) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T15 series |
| Device name | ThinkPad T15 G1 (20S6) |
| Memory ex works | 8GB non removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | for: 20S6003PGE, 20S60023GE, 20S6003NGE, 20S6002EGE |
Order info
| Item number | SP371800 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578348441 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T15 G1 (20S6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T15 G1 (20S6)
Login