Computer memory Medion Erazer X7841 (MD99994)
The memory increases the RAM memory of Medion Erazer X7841 (MD99994) by 32GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to Medion Erazer X7841 (MD99994).
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Medion |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Medion Erazer laptop |
| Device series | Erazer laptop X7800 series |
| Device name | Erazer X7841 (MD99994) |
| Memory ex works | 8GB (1x8GB) |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | MSN: 30020628 |
Order info
| Item number | SP317176 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369723030 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Medion Erazer X7841 (MD99994) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Medion Erazer X7841 (MD99994)
Login