Computer memory Lenovo ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH) by 32GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 32GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB / 64GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12TH001FBL, 12TH001FCR, 12TH001FEE, 12TH001FEU, 12TH001FFN, 12TH001FFR, 12TH001FGE, 12TH001FHX, 12TH001FIX, 12TH001FMB, 12TH001FMD, 12TH001FMF, 12TH001FMG, 12TH001FMH, 12TH001FML, 12TH001FMS, 12TH001FMX, 12TH001FNX, 12TH001FPB, 12TH001FPG, 12TH001FRI, 12TH001FSP, 12TH001FTR, 12TH001FZY, etc. |
Order info
| Item number | SP556045 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169252824 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH)
Login