Computer memory Lenovo ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH)
8GB memory for Lenovo ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH). The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB / 64GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12TH001FBL, 12TH001FCR, 12TH001FEE, 12TH001FEU, 12TH001FFN, 12TH001FFR, 12TH001FGE, 12TH001FHX, 12TH001FIX, 12TH001FMB, 12TH001FMD, 12TH001FMF, 12TH001FMG, 12TH001FMH, 12TH001FML, 12TH001FMS, 12TH001FMX, 12TH001FNX, 12TH001FPB, 12TH001FPG, 12TH001FRI, 12TH001FSP, 12TH001FTR, 12TH001FZY, etc. |
Order info
| Item number | SP556042 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169252831 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90q Gen 5 (12TH)
Login