Computer memory Lenovo S500z AIO (10HC)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo S500z AIO (10HC) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO S500 series |
| Device name | S500z AIO (10HC) |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 10HC0007.., 10HC000CUS, 10HC000G.., 10HC000P.., 10HC000Q.., 10HC000R.., 10HC000U.., 10HC001A.., 10HC001B.., 10HC001C.., 10HC001G.., 10HC001U.., 10HC001V.., 10HC001W.., 10HC001X.., 10HC001Y.., 10HC0020.., 10HC0024.., 10HC0025.., 10HC0026.., 10HC0027.., 10HC0028.., 10HC0029.., 10HC002A.., 10HC002B.., 10HC002C.., 10HC002D.., 10HC002E.., 10HC002F.., 10HC002G.., 10HC002H.., 10HC002Q.., 10HC002R.., 10HC002S.., 10HC002T.., 10HC002W.., 10HC002X.., 10HC002Y.., 10HC0031.., 10HC0036.., 10HC0037.., 10HC003N.., etc. |
Order info
| Item number | SP277269 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369466593 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo S500z AIO (10HC) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo S500z AIO (10HC)
Login