Computer memory Lenovo ThinkPad P73 (20QR)
The workstation-RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkPad P73 (20QR) by 8GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your workstation upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad P73 series |
| Device name | ThinkPad P73 (20QR) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846, 4X70R38790, 4X70W22200, 4X70W30750 |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 20QR0025TX, 20QR0026CX, 20QR0026EE, 20QR0026FR, 20QR0026GB, 20QR0026GE, 20QR0026GM, 20QR0026HV, 20QR0026IW, 20QR0026IX, 20QR0026MH, 20QR0026ML, 20QR0026MN, 20QR0026MS, 20QR0026MX, 20QR0026MZ, 20QR0026PB, 20QR0026PG, 20QR0026RI, 20QR0026SC, 20QR0026SP, 20QR0026TX, 20QR0027CX, 20QR0027EE, 20QR0027FR, 20QR0027GB, 20QR0027GE, 20QR0027GM, 20QR0027HV, 20QR0027IW, 20QR0027IX, 20QR0027MH, 20QR0027ML, 20QR0027MN, 20QR0027MS, 20QR0027MX, 20QR0027MZ, 20QR0027PB, 20QR0027PG, 20QR0027RI, 20QR0027SC, etc.
|
Order info
| Item number | SP326580 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369896659 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad P73 (20QR) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad P73 (20QR)
Login