Memory for workstation Lenovo ThinkStation P320 SFF (30BK) (Xeon Prozessor)
16GB memory for Lenovo ThinkStation P320 SFF (30BK) (Xeon Prozessor). The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200E |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM ECC (ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkStation |
| Device series | ThinkStation P320 series |
| Device name | ThinkStation P320 SFF (30BK) (Xeon Prozessor) |
| Memory ex works | 8GB (1x8GB) ECC |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | Attention: All ThinkStation P320 SFF models with a Xeon processor support DDR4 UDIMM and DDR4 UDIMM ECC. All devices with an i5 or i7 processor can only be upgraded with DDR4 UDIMM. |
Order info
| Item number | SP237069 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369046719 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkStation P320 SFF (30BK) (Xeon Prozessor) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkStation P320 SFF (30BK) (Xeon Prozessor)
Login